Jednoduchá a cenovo priaznivá filtrácia vody je teraz dostupná v profesionálnej kvalite. Filter BRITA nielen zníži tvrdosť vody, ale zachytí aj nečistoty ako napr. piesok a hrdzu. Zložka aktívneho uhlia absorbuje chlór, organické nečistoty a ťažké kovy . Voda je tak zbavená škodlivých látok a to pri zachovaní minerálov potrebných na vaše zdravie.

Filtrácia má niekoľko stupňov

1. Predfiltrácia - Špeciálny materiál zachytáva hrubé mechanické nečistoty a vďaka svojej plošnej forme zaisťuje rovnomerný rozvod vody, čo zvyšuje efektivitu využitia ďalších stupňov filtrácie.

2. Redukcia uhličitanovej tvrdosti vody - Filtračné médium PURITY Quelle ST riadene znižuje uhličitanovú tvrdosť vody na optimálnu úroveň. Výsledkom je zamedzenie tvorby nežiaduceho vodného kameňa, vysoká kvalita vody a pripravovaných nápojov.

3. Filtrácia aktívnym uhlím - Všetka voda - vrátane obtokovej vody - preteká cez filter s aktívnym uhlím, a tým sú odstránené látky, ktoré majú nepriaznivý vplyv na vznik pachutí a zápachov.

4 . Jemná filtrácia - Na konci procesu filtrácie zadrží jemná tkanina všetky drobné mechanické nečistoty.

Inštaláciu je možné vykonať pod kuchynský drez. Môžete si zvoliť pripojenie na existujúcu vodovodnú batériu, alebo inštaláciu trojcestnej batérie určenej pre neupravenú aj pre filtrovanú vodu. Pri napojení na existujúcu batériu bude filtrovaná všetka studená voda a ideálne je túto vodu používať hlavne na priame pitie alebo varenie.

Použitie trojcestnej batérie je na využitie filtrovanej vody najefektívnejšie. Typ vody si môžete zvoliť: na pitie a varenie z kohútika s filtrovanou vodou a na umývanie z kohútika s vodou neupravenou.

V balení je priložený testovací prúžok na stanovenie tvrdosti vody. Pomocou návodu, ktorý nájdete vo vnútri, môžete potom stanoviť tvrdosť pitnej vody vo vašej domácnosti. Podľa tabuľky nastavíte kapacitu filtra na digitálnom prietokomere BRITA, a tak viete presne, kedy je potrebné filter vymeniť. Z hygienických dôvodov by sa mala filtračná patróna meniť po 6 mesiacoch.

Digitálny prietokomer sleduje spotrebu filtrovanej vody. Pri inštalácii filtra si pomocou testovacieho prúžku zmeriate tvrdosť vody a pomocou tabuľky zistíte, akú kapacitu bude mať filter. Túto hodnotu nastavíte na displeji prietokomera. Spotrebu filtrovanej vody tak máte pod kontrolou a neunikne vám čas výmeny filtra.

Súčasťou balenia nie je hadica! Podľa existujúceho zapojenia a umiestnenia uzáveru prívodu vody zvážte nákup nových hadíc s dostatočnou dĺžkou. Pamätajte, že filter bude treba meniť a vďaka dlhšej hadici môžete s filtrom pohodlne manipulovať. Vhodnú hadicu nájdete v špecializovanej predajni. Hadica na pripojenie k hlavici filtra musí mať rozmer 3/8" a byť vybavená plochým silikónovým tesnením.